Faydalı Model Patent Tescil Hizmetleri

Faydalı model patent tescili, buluş diğer adı ile icat kapsamına girmeyen ve var olan ürün ve tekniklerin üzerine geliştirilmiş kolaylık sağlayan modeldir. Bilmeliyiz ki; Faydalı model tescili ile mekanizmalarda, makinalarda ya da ürünlerde yapılan geliştirmelerin korunmasında alınması gereken belgedir. Ayrıca faydalı model belgesi alma sürecinde patent tescil sürecine benzer şekilde işlemektedir. Aralarındaki en büyük fark patent tescilinde yeni ürün vb. elde edilmiş olmasıyken faydalı modelde var olan bir ürünün üzerine yapılan daha önce yapılmamış kolaylık sağlayan geliştirmelerdir.

Yeni buluş niteliği taşımayan ancak belirli bir ürüne entegre çalışan kolaylık sağlayan fikirlerinde sahibine hak tanınması amacı ile geliştirilmiş bir sistemdir. Faydalı model alabilmek içinde belirli şartlar bulunmaktadır. Özellikle kimyasal formüller ve bir sorunun çözümü için kullanılan yöntemler faydalı model kategorisinde yer almamaktadır. Ek olarak faydalı model olabilmesi için yenilik ya da sanayiye uygulanabilirlik kriterleri bulunmaktadır.

Şunu söylemeliyiz ki ; Faydalı model başvurusu yapmak için uzmandan yardım almak hem zaman kaybının önüne geçilmesi hem de maddi kayıpların önüne geçilmesi için gereklidir. Ayrıca faydalı model konusunda profesyonel yardım alarak başvuru sırasında oluşabilecek problemlerin önüne geçilmektedir.

Neden Faydalı Model Tescili İçin Furkan Ajans?

Faydalı model patent tescil işlemleri için başvuru aşamasında danışmanlarla çalışmak ciddi önem arzetmektedir. Başvurunun sınıflandırılması, başvuru için gerekli araştırmaların yapılması, faydalı modele konu olan geliştirmenin izahatinin çok iyi yapılması gerekmektedir. Ayrıca Türk Patent Enstitüsü şartlarına uygunluğu değerlendirilmelidir. Bu işlemlerin ardından başvuru yapılmalı, gelecek itirazlara ya da oluşabilecek başvurulara karşı takip işlemleri yürütülmelidir.

Furkan Reklam Ajansı olarak faydalı model tescil hizmetlerimizle sizlere yardımcı olmaktayız. Ekibimi ile faydalı model başvuru işlemlerinden tescil işlemlerine kadar olan süreçte sizlere yardımcı olmaktayız. Fikirlerinizin ve buluşlarınızın yasalarca korunması için sizlere destek sunuyoruz. Bize hemen ulaşarak detaylı bilgi ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Harita Kayıt Hizmetlerimiz