Kurumsal Pinterest İşletme Sayfa Yapımı

Sosyal Medya platformalarından biri olan Pinterest, meslektaşları Twitter ve Facebook’tan oldukça farklıdır. Instagram tarzında resim paylaşım sitesidir. Ancak instagramdan farklı olarak pinterestte pano denilen bölümlerle resimlerinizi gruplayabilir ve farklı panolarda farklı resimleri sürekli olarak bulundurabilirsiniz. Pin denilen resimler farklı kendine ait panolarda paylaşılır ve panolar sürekli olarak zenginleşir.

Kişisel kullanımlarda insanlar özel resimlerini yalnızca kendilerinin görebileceği panolara yükleyerek hem resim deposu olarak kullanmakta hemde hobilerini, işle ilgili çalışmalarını başkaları ile paylaşarak kendilerini tanıtmak için kullanmaktadırlar. Teknik ressam olduğunuzu düşünürsek yaptığınız çalışmaları “çizimlerim” panosunda paylaştınız ve panonuz her attığınız resimle oldukça zenginleşti. Teknik ressam arayan bir işletme sahibi de çalışmalarınızı gördü ve size hayatınızın iş teklifini yaptı. Pinterestin hayatınıza olan etkisini küçümseyebilir misiniz?

İşletmeler açısından kullanımı da benzer şekilde olmaktadır. Ürettiğiniz ürünleri kendi kategorisindeki panolara atarak, ürettiğiniz ürün gruplarını başkalarının görmesini sağlayarak yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Bir diğer önemli kısmı ise Pinterest, Google tarafından önemsenen bir sosyal medya platformudur. Paylaşılan resimler google görsellerde ve google aramalarında çok çabuk bir şekilde insanlara ulaşabilmektedir. Bu yönüyle Pinterest önemsenmesi gereken bir platformdur.
İşletmenizi tanıtacak çevrimiçi videolar da küçük bir işletme olsanız dahi büyümenize imkan sağlayacaktır. Sizi takip eden takipçilerin kim oldukları, ne yaptıklarıyla ilgili pazar araştırması yapabilir ve sonuçlar doğrultusunda paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz.

Neden API Kodlu Kurumsal Pinterest Sayfası İçin Furkan Ajans?

Pinterest sayesinde web sitenizin backlink almasını sağlayabilirsiniz. Pinterest, sitenizin trafiği için mükemmel bir backlink kaynağıdır. Ne olduğunu bilmediğiniz gibi sitenize yarar sağlamayack sitelerden backlink almaktansa, Pinterest gibi kurumsal sosyal medya hesaplarından backlink almak hem etkili hem de faydalıdır. Bu yüzden tüm sosyal medyalarda yerinizi gecikmeden almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca iş geçmişinizi görsellerle oluşturabilir ve web sitesindeki statik içeriğin dışına çıkabilirsiniz. Sunduğunuz hizmeti sonuna kadar her detayıyla paylaşabilir ve görsellerle destekleyebilirsiniz.

Furkan Sosyal Medya Ajansı olarak işletmelere API Kodlu Kurumsal Pinterest sayfa kurulumunda yardımcı olmaktayız. Pinterest’in kurumsal kimliğinize ne kadar faydası olduğunu ve Google arama sonuçlarında nasıl size yukarılara çıkardığını görmek için bizimle iletişime geçebilirisiniz.

Google Altyapılı Sosyal Medya Hizmetlerimiz