Patent Tescil Danışmanlık Hizmetleri

Patent ya da bir diğer ismi ile buluş, daha önce var olmamış bir ürün ya da sanayide uygulanan teknik çözümlerin kim tarafından bulunduğunu ve kime ait olduğunu gösteren resmi belgedir.

Öncelikle patent tescili başvurusunda bulunabilmek için icadınız daha önce hiç var olmamış olmalıdır. Patentinizin tescil işlemlerinde çok iyi ve kaliteli bir uzmandan yardım almanız ilk önceliğiniz olmalıdır. Tüm sektörlerde olduğu gibi patent tescil sektöründe de art niyetli kişiler bulunmaktadır. Sizlere referans sunabilen kişilere öncelik vermeniz elzemdir.

Ayrıca patent alabilmenin ve patentlenecek icadın olması ile ilgili de kurallar bulunmaktadır. Bir ürünün patentlenebilirlik şartları olarak dünya çapında yenilik sunması, tekniğin bilinen durumunun aşılması, sanayiye uygulanabilirlik bulunmaktadır.

Dünya Çapında Yenilik: Kişinin icad ettiği ürün ya da teknik çözümlerin başvurudan önce Dünya’da her hangi bir yazı, söz, video, fotoğraf, çizim ya da farklı bir şekilde açıklanmamış ve tamamen kendine ait olması gerekmektedir.

Tekniği Bilinen Durum: İcadın yapıldığı alandaki kişi, uzman ya da teknisyenlerin kolaylıkla düşünerek ortaya koyamayacağı yenilik olmalıdır.

Sanayiye Uygulanabilirlik: Buluş sadece düşünce de ya da hayal ürünü olarak olmamalıdır. Hayata geçirilebilir ve prototipi yapılabilir olmalıdır.

Neden Patent Tescil İşlemleri İçin Furkan Ajans?

Bilmeliyiz ki; Patent ile korunamayacak ürün yada çözümler bulunmaktadır. Bu çözümler; Doğada var olan nesne ya da olayların ortaya çıkarılması, bilimsel teoriler, matematiksel yöntemler, oyun ya da iş faaliyetlerine ilişkin plan, kural ve yöntemler, bilgisayar programları (yazılımlar patentlenebilir.), Estetik nitelikte olan ya da sanatsal değer taşıyan dış görünüm düzenlemeleri, bitki çeşitleri, insan ya da hayvanlara uygulanan tedavi yöntemleri gibi durumlar patentlenemez. Ancak bir matematik sorusunun kolay yöntemle çözülmesi patentlenemezken bunu çözen bir cihaz yapmak patentlenebilmektedir.

Furkan Marka Tescil Patent ve Belgelendirme firması olarak uzman ekibimizle tüm patent tescil işlemleri konusunda sizlere danışmanlık sunmaktayız. Patent araştırmasından patent tesciline kadar ki süreçte sizlere yardımcı olmaktayız. Bize hemen ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Harita Kayıt Hizmetlerimiz

Apple Harita

Yandex Harita

Bing Harita

Foursquare

Google Harita

Yelp Harita

Tomtom Harita